Okul Öncesi Faaliyet Odası

Okul öncesi faaliyet odası genellikle oyun ile eğitim için kullanılmaktadır. Oyun ile öğrenim, okul öncesi eğitim kurumuna devam eden çocuklar için büyük bir anlam ifade etmektedir. Yelken okul öncesi eğitim araçları geçmişten gelen deneyimlerini siz değerli müşterilimizle bir araya getirmeye devam ediyor. Ülkemiz içinde ve dışında yaptığımız sayısız faaliyet odası kurulumu referanslarımızı aşağıda bulunan görsellerden ulaşabilirsiniz. 

Okul Öncesi Faaliyet Odası Nedir ?

Faaliyet odası okul öncesi öğrencilerinin oyun oynayarak eğitim aldığı odalara denilmektedir. Bu oda içerisinde gerçekleştirilen oyunlar çocuğun ihtiyaçlarını karşılamada, duygularını ortaya koymada, olumlu davranış kazandırmada ve yaratıcı düşünme yeteneğinin geliştirilmesinde etkin bir rol oynar. Çocuklar oynadıkları oyunlarla birlikte sağlıklı bir fiziksel ve bilişsel gelişim göstermekte ve sosyalleşmektedir. Okul öncesi eğitim ortamları, gerek düzenlenmesiyle gerek materyalleriyle, gerek oyun alanları ile çocuğun tüm gelişim alanlarını destekler nitelikte olmalıdır.

Faaliyet Odasına Bulunması Gerekenler

Faaliyet odası kurulumu öncelikle detaylı analiz ve verilecek derslerin belirlenmesi gerekmektedir. Firmamız tarafından tedarik edeceğiniz eğitici oyuncakların tamamı çocukların fiziksel ve bilişsel gelişimleri dikkate alınarak uzmanlar tarafından geliştirilmiştir. Bu oda içerisinde çocukların ortak aktivite gerçekleştirebileceği eşyaların bulunması gerekmektedir. Faaliyet odasında bulunması gereken oyuncak ve malzemelere aşağıdaki listelerden erişebilirsiniz.

Yukarıda verilen liste genel hatları ile verilmiş olup, aklınıza faaliyet odası kurmak veya geliştirmek varsa bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Geniş ürün yelpazemize göz atmak ve sipariş vermek için aşağıda bulunan katalog bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Yelken Okul Öncesi Faaliyet Odası Katalog için tıklayınız. 

 

Sizler de okul öncesi eğitim araçları hakkında ürün ve destek arıyorsanız firmamıza başvurabilirsiniz. Firmamız bünyesinde okul öncesi eğitim araçları hakkında tüm detaylı ürünlerin tedarik ediyor ve kurulumunu sağlıyoruz. Detaylı bilgi almak için Yelken Okul Öncesi Eğitim Araçları ile iletişime geçebilirsiniz. Son olarak kurduğumuz faaliyet odalarına ilişkin bazı görsellere aşağıdan ulaşabilirsiniz.