Anaokulu Uyku Odası olması gereken en önemli odalardan bir tanesidir. Anaokulu içerisinde eğitim gören çocukların gün içinde uyku ihtiyacını karşılaması için kullandığı odaların dizaynı da bir o kadar önemlidir. Okul öncesi eğitim kurumlarda bulunan çocuklar genellikle öğle saatlerinde uyku odalarında uyutulmaktadır. Yelken okul öncesi eğitim araçları olarak anaokulu kurulumunun tüm aşamalarında siz değerli müşterilerimizin yanında oluyoruz. 

Anaokulu hizmet veren kurumlarda en çok ihtiyaç duyulan oda şüphesiz Uyku OdasıdırKurum içinde kuracağınız Uyku odalarınız için Anaokulu Uyku odası malzemelerini tarafımızdan tedarik edebilirsiniz. 

Uyku Odaları Nasıl Dizayn Edilir

Büyüme çağında olan çocuklar için dizayn edilen kaliteli uyku ortamları, çocukların rahat bir şekilde uyuya dalmasını ve dikkatlerinin dağılmamasını sağlamaktadır. Kaliteli uyku için dikkat edilmesi gereken faktörler aşağıda listelenmiştir.

  • Uyku Odası Renk Seçimi

Genellikle mavi, sarı, pembe ve yeşil renkler çocukların bilinç altında rahatlamaya ve uykuya dalma sinyalleri göndermektedir. Oda renkleri canlı renkli değil, tamamen soluk renkli eşyalardan seçilmelidir. Güçlü ve dikkat çeken eşyalar çocukları uyutmamaya neden olabilir.

  • Uyku Odası Malzeme Yerleşimi

Malzeme yerleşimi yaparken sade ve dikkat çekmeyecek bir yerleşim öğretmenlerin işini son derece kolaylaştıracaktır. Oda içerisinde kurulacak karmaşık yapı çocuklarda uykuya geçişi zorlaştıracak ve öğretmenlerin işlerini zorlaştıracaktır.

Uyku Odası Malzemeleri

Uyku odası malzemeleri uyku odası için en önemli unsurdur. Bu odada uyku için dizayn edilmiş tüm ürünlerin ortopedik olması uykuya dalış sürecini kolaylaştıracaktır. Oda içerisinde Genellikle kampet kullanılır. Kampetin bir kaç çeşidi bulunmaktadır.

Anaokulu uyku odalarında genellikle uyumak için kapmet tercih edilmektedir. Plastik kampetler ve ahşap kampetler olarak, kendi içinde farklı malzemelerle yapılmaktadır. En düşük fiyat süngersiz plastik kampet en yüksek fiyatlı olanı ise ahşap kampettir. Ahşap kampetler suntalam, mdf ve masif ağaçtan yapılmaktadır. Bütçenize uygun olanı belirleyebilirsiniz. Uyku odasında kampet dışında dolap yapmanızı tavsiye ederiz. Bu dolapta çocukların uyku için getirdikleri malzemeleri bulundurmanız gerekecektir. Ekstra olarak uyku odasını eğlenceli hale getirmek için figürler kullanabilirsiniz. Kuruma özel olarak sipariş vermek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıda bulunan linkler aracılığıyla uyku odasında kullanabileceğiniz figürleri online olarak satın alabilirsiniz.

Uyku Odası Figürleri

 

Sizler de okul öncesi eğitim araçları hakkında ürün ve destek arıyorsanız firmamıza başvurabilirsiniz. Firmamız bünyesinde okul öncesi eğitim araçları hakkında tüm detaylı ürünlerin tedarik ediyor ve kurulumunu sağlıyoruz. Detaylı bilgi almak için Yelken Okul Öncesi Eğitim Araçları ile iletişime geçebilirsiniz. Son olarak kurduğumuz Anaokulu uyku odalarına ilişkin bazı görsellere aşağıdan ulaşabilirsiniz.