Blog

Çocuklar İçin Robotik Atölye Yapımı

Bilindiği üzere Robotik kodlama, programlama, kontrol birimleri ve beraberinde uzay bilimlerinde barındıran bir daldır. Elbette bu alanda işlemlerin yapılabilmesi için özel bir atölyenin olması şarttır. Gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesi için de özellikle atölyeye ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle günümüzde artık çoğu şey robotların tasarlanıp kodlanmasıyla yapılmaktadır. Elbette bu kısımda atölyelerin de önemi büyüktür.

Çocuklar için hazırlanan robotik atölyeler de artık çoğalması planlanan kısımlardan biridir. Çocukların bu tarz çalışmalarla tanışması, robotlarla, tasarımlarla daha yakından ilgilenmesi için 2023 eğitim vizyonu içerisinde de yer almaktadır. Bundan dolayı artık özellikle anaokullarında çocukların kendini geliştirmesi için gerekli olan sınıflardan biridir. Robotların tasarımı, programlanması ve aktive edilmesi için çocuklar için uygun vizyon bulundurulmaktadır.

Anaokulu Robotik Atölye Tasarımında Neler Kullanılır?

Özel olarak kurulan atölyeler, çocukların birçok alanda gelişmesini sağlamaktadır. Yani atölyelerle beraber çocuklarda problemlerin çözümü, iş birliği kurabilme gibi olumlu davranışlar açığa çıkar. Robotik atölye yapımı sonrasında gelişime ihtiyaç duyan çocuklar, artık bazı soruları cevaplama yeteneğiyle buluşurlar.

Robotik kodlama atölyesi sayesinde anaokullarında daha zengin bir eğitim alanı da var edilir. Bu durum çocukların bazı makinelerin, robotların nasıl çalıştığını anlamalarını sağlar. Hatta çocukların soru sormaları, soruları kendilerinin cevaplandırması için önemli bir faktör olarak geçer. Eğitime açık olan küçük yaştaki çocukların merak duygusunun gelişmesi, gözlemleme yeteneğini anlamlandırabilmesi için de önemli bir kavramdır. Elbette robotik atölyenin önemi kadar nasıl kurulacağı ve içerisinde bulunan malzemeler de önemlidir. Kuruluşunda robotik atölyeye uygun masa ve sandalyelerin kullanılması gerekir. Hatta buna benzer birçok malzemelerin kullanımı da şarttır.

Yelken Okul Öncesi Eğitim Araçları Çocukların Gelişime Destek Oluyor

Birçok alanda faaliyete gösteren Yelken eğitim araçları bu kez çocuklar için yeni bir adımla karşınızda. Çocukların gelişime ve eğitimine sunduğu destekte anaokulu robotik atölye tasarımında da sizlere yardımcı oluyor. Atölyenin kurulumu için gerekli olan eşyaları bulmak istediğinizde rahatlıkla Yelken okul öncesi eğitim araçları desteklerinden faydalanabiliyorsunuz. Çünkü Yelken Oyuncak, robotik atölye yapımında, oyun, eğitim gibi faktörleri var edebilmenizi sağlıyor. İhtiyaç duyduğunuz hemen her detayı var edebilmeniz için çalışıyor. Şimdilerde anaokullarında, hayalleri süsleyen robotik atölye tasarımlarında da imzasını bulunduruyor.

Sizlerde kurumunuza özgü tasarımları barındıran atölyelere sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Okul donanımları projelerimize göz atmak için tıklayınız. 

Dikkatinizi çekebilir: Anaokulu Mobilyaları