Blog

Anaokulu Malzemeleri Nelerdir ve Nasıl Seçilir?

Anaokulu Malzemeleri Nelerdir ve Nasıl Seçilir?

Anaokulu malzemeleri nelerdir ve nasıl seçilir? adlı içeriğimizi okuyarak sizlerde bu konu hakkında uzman seviyesinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Yelken Okul Öncesi Eğitim araçları firmasını tercih ederek sizlerde en kaliteli ürünlere en iyi fiyatlarla sahip olabilirsiniz. İçeriğimiz boyunca sizlere bir anaokulunda olması gereken tüm ürün grupları hakkında bilgilere değineceğiz. 

Anaokulu Malzemeleri Nelerdir?

Anaokulu malzemeleri düşünüldüğünde günün minimum 8 saatini geçirecek öğrenciler için gerekli olan tüm malzemeler akla gelmelidir. Bu malzeme grupları;

 

Anaokulu içerisinde hangi bölümler bulunur?

Anaokulu içerisinde bulunması gereken bölümler Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliklerinde “Anaokulunda Bulunması Gereken Zorunlu Bölümler” alanında belirtilmiştir. İlgili yönetmeliğe göre bulunması gereken bölümler aşağıda listelenmiştir.

 • Yönetici – Müdür Odası
 • Derslikler
 • Oyun alanları
 • Yemekhane
 • Lavabo ve Tuvalet

Anaokulu Müdür Odası Malzemeleri Nelerdir?

Anaokulu müdür odası düşünüldüğünde bir kuruma ait olan yöneticinin görev yaptığı, kurumu yönettiği alan olarak akıllara gelmektedir. Müdür odası içerisinde genellikle makam takımları, misafir karşılama alanları bulunmaktadır. Anaokulu Müdür odası içerisinde bulunması gereken malzemeler aşağıda listelenmiştir. 

 • Makam Takımı
 • Misafir Karşılama Alanı
 • Evrak Saklama Dolabı
 • Tercihe Göre Kasa
 • Bilgisayar ve yazıcı takımı
 • Kamera görüntülemeye uygun TV

Yukarıda listelenmiş içerikler bulunması gereken temel bileşenleri yansıtmakta olup, dilerseniz kurumumuzdan tercihlerinize özel tasarımlar yaptırabilirsiniz. 

 

Anaokulu Sınıf Malzemeleri Nelerdir?

Anaokulu sınıf malzemeleri gün içerisinde eğitim gören çocukların en çok kullanacağı alanlardan bir tanesi olmaktadır. Bu sebepten ötürü firmamızda üretilen tüm anaokulu sınıf malzemeleri sağlığa zararsız birinci kalite ürünlerden oluşmaktadır. Firmamızdan tedarik edeceğiniz her bir ürün gün içerisinde yoğun kullanım için son derece dayanıklı bileşenler içermektedir. Sınıf malzemelerinin başında Anaokulu MasalarıAnaokulu Sandalyeleri ve yazı tahtaları gelmektedir. Anasınıfı masaları ve Anasınıfı sandalyeleri gerekli mevzuat ve müfredatlara göre üretilmektedir. 

Anaokulu İlgi Köşeleri;

İlgili köşeleri içerisinde bulunan alanlarda genel olarak anasınıfı etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu alanlar kuruma özel olarak tasarlandığı için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçtiğinizde tarafımızdan sizler için özel çizimler ve 3 boyutlu gösterimler yapılacaktır.  İlgili köşeleri kuruma özel olarak dizayn edilmektedir. Bu sebepten ötürü tasarım ve çalışmalar alan hesaplandıktan sonra ortaya çıkmaktadır. 

Anaokulu Oyun Parkı

Anaokulu oyun parkı içerisinde oyun aktivite park grubu materyalleri bulunmaktadır. Bu alanlar gerek çocukların gelişimi için gerekse de MEB yönetmeliklerinde zorunlu olarak tutulan alanlar içerisinde yer almaktadır. Yelken Okul Öncesi Eğitim Araçları firması olarak bizler bu alanı bir zorunluluk olarak değil çocukların eğitimi için son derece önemli alanlar arasında değerlendirmekteyiz. Anaokulu oyun aktivite ve Park Grubu ürünleri arasında dış ve iç mekana yönelik olarak özel alanlar bulunmaktadır. 

Bu alanlar oluşturularak çocukların psikomotor ve hareket gelişimleri gelişecektir. 

oynadıkları oyunlarla zaferi, azmi, kaybetmeyi bir arada öğrenecektir. Bu faaliyetler, çocuğun fiziksel ve motor becerilerini, duyusal motor gelişimini ve motor becerilerini geliştiri. Öz yani yer değiştirme, nesne kontrolü ve denge becerilerini geliştirmeyi içerir. Bu aktiviteler sırasında çocuklar temel motor becerilerini geliştirmesine yardımcı olur.  İç ve dış mekan oyun parkı malzemeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Anaokulu Yemekhane Malzemeleri

Anaokulu açmak için gerekli olan bölümler arasında yer alan yemekhane bölümleri okul içerisinde eğitim gören çocuklar için oldukça önemlidir. Açılacak olan anaokulu kapasitesine cevap verecek bir yemekhane olması beklenir. Çocuk yaşlarına göre özel olarak üretilmiş yemek masası ve sandalyeler son derece önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Tüm bu bilgilerin yanı sıra kurum içerisinde yemekhane için ayrılmış olan alanlarda atıl, kullanılmayan alanlarında olmaması gerekmektedir. Yelken Okul Öncesi Eğitim Araçları olarak yaptığımız 3 boyutlu çizimler ile bu atıl alanların oluşmasının önüne geçmekteyiz. Sizlerde kurumunuz için ideal bir Anaokulu yemekhane tasarımı yaptırmak isterseniz bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. 

Anaokulu Tuvalet Malzemeleri

Anaokulu içerisinde önemli olan bir diğer alan ise elbette tuvalet bölümleri olmaktadır. Bu alanlar eğitim alan çocuklar için özel olarak tasarlandığı için kullanılan malzeme ve teçhizatlar çocuklara özel olmalıdır. Bu alanlar için genellikle çocuklara yönelik klozetler, çocuk ayna modelleri gibi çocuklara yönelik ürünler tercih edilmektedir. Tuvalet malzemeleri, kabin kurulumu gibi işlemler kuruma özel olarak yapılmaktadır. 

 

Anaokulu Uyku Odasında Bulunması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Anaokulu uyku odası içerisinde son yıllarda genellikle uyku kampetleri tercih edilmektedir. Firmamız tarafından plastik ve ahşap kampet imalatları yapılmaktadır. Ürünlerimizin tamamı tam ortopedik ürünler tercih edilerek en uygun fiyatlarla üretilmektedir. 

Yapılan proje, tasarım ve bütçenize göre uyku odasını ranza, kampet, çocuk yatağı gibi Seçeneklerle donatabilirsiniz. 

Bu içeriğimizde sizlere Anaokulu Malzemeleri Nelerdir ve Nasıl Seçilir? adlı konu ile alakalı bilgilere yer verdik. Sizlerde Anaokulu ve Kreş kurulumu için bir firma arıyorsanız bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.